Wielka premiera 2019 roku: Ford Mondeo Hybrid Wagon

Technologia hybrydowa zdobywa z roku na rok coraz więcej fanów. Z jej dobrodziejstw chcą korzystać też użytkownicy, którzy na co dzień poruszają samochodami z nadwoziem kombi. Naprzeciw ich wymaganiom wyszedł Ford, który obiecuje w 2019 roku wprowadzić na rynek nową generację modeli hybrydowych, w tym nowego Forda Mondeo Hybrid Wagon.

Co już wiemy?

Ford chce dostarczyć na rynek auto, które zagwarantuje kierowcom sprawność zapewnianą przez elektryczny układ napędowy w wielu warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu zasięgu jazdy i swobody oferowanej przez tradycyjny silnik spalinowy. Nadwozie zaprojektowane przez najlepszych projektantów Forda ma być dostępne wyłącznie na rynku europejskim. Każdy salon Forda otrzyma pełną specyfikację i cennik, zanim auto trafi do sprzedaży. Jak na razie wiadomo, że nowe Mondeo Hybrid Wagon zapewni jeszcze niższe zużycie paliwa i niższą emisję CO2, co na pewno uczyni go jeszcze bardziej pożądanym modelem nie tylko dla zwykłych gospodarstw domowych, ale także dla biznesowych flot samochodowych. W planach Forda jest wprowadzenie na rynek 40 zelektryfikowanych modeli aut do końca 2022 roku.

Mondeo Hybrid

Pierwszy hybrydowy pojazd elektryczny produkowany przez Forda w Europie, Ford Mondeo Hybrid, jest montowany wraz z benzynowymi i wysokoprężnymi wersjami Mondeo w zakładzie Forda w Walencji (Hiszpania). Napęd wykorzystuje silnik elektryczny do wspomagania specjalnie opracowanego dwulitrowego silnika benzynowego. Samochód wyposażony jest także w generator, umożliwiający ładowanie regeneracyjne akumulatora litowo-jonowego o pojemności 1,4 kWh. Akumulator zbudowany jest tak, aby jego recykling był znacznie ułatwiony. Technologia hamowania regeneracyjnego pozwala na odzyskiwanie do 90% energii normalnie traconej podczas hamowania i wykorzystanie tej energii do doładowania akumulatora. Ford Mondeo Hybrid może poruszać się w trybie czysto elektrycznym. Model ten jest wyposażony także we wspomagany elektrycznie układ kierowniczy, elektrycznie napędzaną sprężarkę klimatyzacji, układ chłodzenia silnika oraz układy podciśnieniowe.

czytaj dalej