Używane auto od dealera. Czy warto?

Auto używane od dealera
Auto używane od dealera

Nie każdego jest stać na zakup nowego samochodu. Większość Polaków woli kupić auto z drugiej ręki, aby nie nadwyrężać domowego budżetu. Wciąż jednak niewiele osób wie o tym, że używany samochód można kupić u dealera. I jest to najlepsza metoda!

Dealer skupuje…

Dealerzy poszczególnych marek oferują często auta powystawowe lub te, które dostępne były do jazd próbnych. Oprócz tego wiele z nich odkupuje samochody obsługiwanej przez siebie marki. Już na tym etapie selekcjonowane są modele, które nie są zbyt zniszczone i wyeksploatowane. Dealer odkupuje tylko te auta, które posłużą przyszłemu właścicielowi jeszcze przez długie lata. Samochody, które wymagają naprawy, reperuje się przy użyciu oryginalnych części. Autoryzowany serwis danej marki zna wszystkie rozwiązania i technologie stosowane w danym modelu, dzięki czemu naprawy wykonywane są dokładnie i rzetelnie. Zazwyczaj wymieniane są też płyny eksploatacyjne. Dealer sprawdza także pochodzenie samochodu. Nie odkup auta, które ma niepewną i nieudokumentowaną historię. Klient nie musi więc martwić się, że kupiony samochód jest poszukiwany przez policję.

Dealer sprzedaje…

Dealerzy sprzedają tylko takie samochody używane, które nie wpłyną negatywnie na wizerunek marki. Klient nie musi więc martwić się, że auto zepsuje się na kilka dni po odebraniu go z salonu. Wielu dealerów udziela na swoje auta używane gwarancji, dzięki czemu klient może poczuć się, jakby kupował nowy samochód. Wbrew pozorom ceny samochodów używanych od dealerów nie są znacząco wyższe od aut oferowanych na portalach aukcyjnych czy na giełdach. Te drugie niestety zazwyczaj wymagają sporego nakładu finansowego, gdy nowy właściciel wstawi samochód do zaufanego mechanika. Auto od dealera w większości przypadków można kupić również w systemie ratalnym, obsługa salonu pomoże w załatwieniu większości formalności. Klienci większości salonów mogą na miejscu także wykupić ubezpieczenie. Zakup u dealera jest więc nie tylko bezpieczny, ale też wygodny.

czytaj dalej