Ford Galaxy – samochód rodzinny.

Ford Galaxy
Ford Galaxy

Ford Galaxy swoją premierę miał w 1995 roku. Jest to siedmioosobowy van średniej klasy. Produkowany jest przez amerykański koncern Ford we współpracy z niemieckim koncernem Volkswagen. Jest to samochód typu rodzinnego, ponieważ ze względu na swoje gabaryty jest niezwykle przestrzenny i pakowny. Do jego wnętrza bez trudu zmieści się cała rodzina z bagażami. Jeśli poszukujesz takiego pojazdu, najlepiej zapoznaj się z naszą ofertą.

Wygląd

Styliści Forda sporo wysiłku włożyli w to, aby samochód dobrze się prezentował. Wizualnie jest zgrabny i atrakcyjny, chociaż mierzy prawie 5 metrów długości i waży niemal 2 tony! Jego wygląd jest nowoczesny, ma charakterystyczny dla Forda kształt przedniej części nadwozia, nieco przywodzący na myśl przody Maserati.

Wygoda

To auto ma tak dużo miejsca, że czuć to od pierwszego wejścia do jego kabiny. Kierowca i każdy pasażer ma sporo przestrzeni, dzięki czemu może się wygodnie rozsiąść i delektować podróżą w pełnym komforcie. Przednie fotele Galaxy są bardzo obszerne, mają ustawianie elektryczne w 10 kierunkach i potrafią idealnie dopasować się do kształtów ludzkiego ciała. Mają również opcję grzania oraz chłodzenia, a dodatkowo mogą nawet wykonywać masaż!

W drugim rzędzie siedzeń nie jest gorzej. Mamy tutaj trzy oddzielne fotele, które można niezależnie przesuwać i zmieniać ich pochylenie. Oprócz tego są też składane blaty stolików, gniazdko 230V i rolety przeciwsłoneczne w drzwiach.

W trzecim rzędzie siedzeń sytuacja też jest dobra. Spokojnie może tu usiąść dwóch dorosłych mężczyzn, nie musząc przy tym nienaturalnie dopasowywać się do siedzenia – np. przez podciąganie kolan do brody.

Jednym z większych udogodnień tego samochodu jest prostota z jaką możemy rozłożyć i złożyć trzeci rząd siedzeń. Robi się to za pomocą przycisków i jest to bajecznie łatwe. Tak samo prosto można złożyć drugi rząd i cieszyć się wówczas gigantyczną przestrzenią ładunkową.

Silnik

Do wyboru mamy 3 rodzaje silników benzynowych i 4 wysokoprężnych TDCI. Podstawowy silnik benzynowy zapewnia przeciętne osiągi (do 100 km/h rozpędza się w niecałe 11 sekund), ale na pewno nie sprawia, że auto jest zawalidrogą. Zużycie paliwa waha się między 7 a 8 litrów na 100 km, co jak na pojazd tych rozmiarów jest zadowalające.

czytaj dalej